Bиробництво
Виробництво АКБ базується на таких принципах:
• використання сучасного обладнання, що поставляється провідними фірмами Європи і Америки;
• застосування високотехнологічних матеріалів для виготовлення активних компонентів, низьким вмістом сурми і сплавів на основі селену;
• відповідність виробництва вимогам системи управління якістю продукції (ISO-9001)
Пастоприготування та пастонамазка.
Цех пастоприготування і пастонамазки є найбільш насиченим різноманітним технологічним обладнанням. Отримання свинцевого порошку здійснюється на млині фірми «Sovema».
Процес отримання порошку повністю автоматизований, і задані параметри роботи установки контролюються складною мікропроцесорної технікою. Характеристики одержуваного порошку періодично контролюються оператором млина.
Подальший процес виготовлення акумуляторної пасти і намазки електродних пластин управляється і контролюється персональним комп'ютером.
Тут тільки комп'ютер може встежити за чітким дозуванням компонентів пасти, циклом змішування та іншими параметрами, які дозволяють виготовляти акумуляторну пасту строго заданого хімічного і структурного складу.
Подальша намазка електродних пластин виконується на пастонамазувальній машині з періодичним контролем ваги вмазувальної пасти і товщини електродних пластин.
Після виходу з пастонамазувальної машини, електродні пластини проходять тунельне сушило, після чого складуються на піддони і поміщаються в кліматичні камери, де автоматично підтримується задані програмою температура і вологість, необхідні для дозрівання пластин.
Після дозрівання електродні пластини поступають в складальний цех. Тут один з електродів поміщується в конверт-сепаратор, після чого позитивні і негативні електродні пластини збираються в блоки. Застосування конверт-сепараторів надійно захищає електродні пластини від короткого замикання і опливання активної маси в процесі експлуатації батарей.
Спакетовані електродні пластини поступають на установку для пайки електродних блоків і після виконання цієї операції встановлюються в попередньо проперфоровані моноблоки.
Далі акумуляторна батарея надходить на установку зварювання електродних блоків через внутрішню перегородку моноблока і після перевірки якості зварювання здійснюється приварка кришки шляхом щільного стиснення попередньо підплавлених стикуємих поверхонь кришки і моноблока.
Після цього виконується зварювання полюсних вивідів газовими пальниками в спеціальному пристосуванні і батарея надходить на установку контролю герметичності. При виявленні негерметичной батареї лунає звуковий сигнал і така батарея видаляється з конвеєра автоматично. Далі батарея герметизується пробками, заглушками і надходить у цех формування батарей.
Цех формування в батареях
Акумуляторні батареї, зібрані з неформованих електродних пластин заряджаються в цьому цеху.
Спочатку в акумуляторну батарею заливається суворо визначена порція електроліту, встановлюються технологічні пробки, і батареї автоматично надходять на формувальні конвеєри. Тут вони з'єднуються в певні групи і підключаються до перетворювачів струму.
За спеціальною програмою, що задається і контрольованою персональним комп'ютером, акумуляторні батареї проходять цикл формування, який полягає у сполученні акумуляторним батареям певної кількості електрики.
Після закінчення процесу формування, в акумуляторних батареях коригується рівень електроліту, закручуються герметизуючі пробки, змиваються залишки електроліту і по конвеєру батареї надходять на установку перевірки її здатності віддавати в навантаження великі струми.
На цій установці, за заданими параметрами, перевіряється якість формування і працездатність батарей.
Після виконання маркування батареї поступають на упаковку.
Нейтралізація і водопідготовка
Для виготовлення різних розчинів, які використовуються у виробництві батарей, необхідна добре очищена вода.
Функцію підготовки води виконує цех водопідготовки, який оснащений спеціальною іонообмінною установкою, що працює в автоматичному режимі по суворо заданими параметрами. Очищення промислових стоків виконує станція нейтралізації.
Технологічний процес побудований таким чином, що вода, очищена на станції нейтралізації, багаторазово використовується у виробничому циклі.
Робота очисних установок дозволяє повністю видалити з промислових стоків відходи виробництва і направити їх на повторну переробку.